park tool

V dobe, keď značka v roku 1956 vznikla v USA, bolo všetko jednoduchšie - vrátane bicyklov. Preto aj ich údržba a oprava nebola zvlášť náročná. Vývoj však napredoval a už o pár rokov v tej dobe moderné bicykle začali vyžadovať špecifické nástroje na ich servisovanie. A tak v roku 1963 zakladatelia Howard Hawkins a Art Engstrom začali s ručnou výrobou náradia pre bicykle. Definitívne smerovanie značky bolo potvrdené, keď výrobcovia bicyklov Schwinn zbadali ich vlastný stojan, na ktorý dostali vzápätí objednávku.

Dnes je značka Park Tool vnímaná ako kvalitná alternatíva vybavenia dielní na opravu bicyklov, čo potvrdzuje aj ich veľká obľuba u profesionálnych mechanikov a v servisoch.

V súčasnosti značka stále vyrába veľkú časť produkcie priamo v závodoch v USA. Ich portfólio tvoria nástroje na údržbu a opravu, praktické sú ich kufríkové sety, kde nájdete na jednom mieste všetko, čo si dokážete predstaviť, že niekedy budete pri oprave potrebovať. Samostatná kapitola sú servisné stojany - schválne sa pri návšteve vášho servisu pozrite na značku, akú používajú. Je veľká šanca, že to bude práve Park Tool. Ponuku robia kompletnou ich aktivity súvisiace so vzdelávaním profesionálnych mechanikov, alebo aj jednoduché poradenstvo pre bežných cyklistov.

Je nám ľúto, ale nenašiel sa žiaden tovar.