Pirelli Cinturato™ Velo Classic TLR 28-622 cestný plášť

ipcode: 4043300 Odolnosť a komfort Pirelli Cinturato Velo je nový bezdušový plášť, ktorý bol navrhnutý pre maximálnu odolnosť a komfort pri jazde bez nechceného dopadu na výkonnostné jazdné charakteristiky. Skúsenosti Pirelli a spoľahlivosť technológ... Zobraziť viac
Dostupnosť: 4-14 dní
74,90 €
59,92 € s DPH
Zdieľajte produkt s priateľmi:
Popis

ipcode: 4043300

Odolnosť a komfort

Pirelli Cinturato Velo je nový bezdušový plášť, ktorý bol navrhnutý pre maximálnu odolnosť a komfort pri jazde bez nechceného dopadu na výkonnostné jazdné charakteristiky. Skúsenosti Pirelli a spoľahlivosť technológie gumovej zmesi SmartNET Silica skombinované s komfortom Tubeless-ready plášťov a odolnosťou technológie Armour Tech umožnili vyvinutie nového plášťa s unikátnou DNA, perfektného pre dlhé jazdy v rozličnom teréne a na rôznych povrchoch. Patentovaná konštrukcia Armour Tech kombinuje nižšie uvedené komponenty s rôznou funkciou, ktoré sú v plášti umiestnené v poradí zvnútra von a tvoria nadstavbu nylonového opletu 60tpi. Vrstva nylonového vlákna, ktorá leží od pätky k pätke zaisťuje ochránu proti prerezaniu. Tiež zlepšuje stabilitu pri jazde na malých tlakoch v pneumatike a prispieva k vzduchotesnému usadeniu plášťa v pätke pri použití s tekutým tmelom. Bezpečnostný pás z pleteného aramidového vlákna s veľkou hustotou je umiestnený pod behúňom a poskytuje ochranu proti prepichnutiu a prerezaniu od ostrých predmetov. Aramidové častice rozptýlené priamo v gumovej zmesi (SmartNET Silica), ktorá je v dvoch vrstvách: vonkajšia vrstva (opláštenie), ktorá má za úlohu vynikajúce jazdné charakteristiky (držanie za sucha aj za mokra, dlhý nájazd, vnímanie povrchu) a vnútorná vrstva (základ), ktorá spomaľuje prenikanie cudzích telies k spodnejším vrstvám vďaka väčšiemu obsahu aramidových častíc.

Vlastnosti plášťa

  • oplet: 60tpi Nylon
  • ochranná konštrukcia: Armour Tech
  • gumová zmes: SmartNET Silica (opláštenie a základ)
  • pätka: Aramid TLR
  • doporučená šírka ráfika: 17 C

SmartNET™ Silica

Inovatívna patentovaná silika umožňuje:

Nízky valivý odpor a vysokú efektivitu odvaľovania vďaka prirodzenej anizotropnej orientácii, ktorá znižuje zahrievanie a zvyšuje elasticitu a tak minimalizuje rozptýlenie energie. Prirodzená zlúčivosť siliky s vodou, ktorá je ešte umocnená vďaka širšiemu povrchu pretiahnutých molekúl siliky poskytuje rovnakú priľnavosť na suchých aj mokrých povrchoch. Rýchle spolupôsobenie s inými chemickými prvkami, vďaka ich usporiadaniu v zmesi vytvára prirodzenú sieť, ktorá zvyšuje ochranu proti defektu a zvyšuje dojazd.

Armour Tech™

Patentovaná konštrukcia kombinujúca nižšie uvedené komponenty rôznej funkcie, ktoré sú v plášti umiestnené zvnútra von a tvoria nadstavbu nylonového úpletu 60 TPI:

  • vrstva nylonového vlákna s veľkou hustotou, ktorá sa nachádza medzi pätkami a ktorá chráni pred defektom
  • bezpečnostný pás z pleteného, aramidového vlákna s veľkou hustotou sa nachádza pod behúňom a poskytuje ochranu pred defektom
  • aramidové častice rozptýlené priamo v gumovej zmesi (SmartNET™ Silica), ktorá je v dvoch vrstvách: vonkajšia vrstva (opláštenie), ktorá má za úlohu jazdné charakteristiky (držanie za sucha aj mokra, dlhý nájazd, vnímanie povrchu) a vnútorná vrstva (základ), ktorá spomaluje prenikanie cudzích telies k spodnejším vrstvám vďaka väčšej koncentrácii aramidových častíc v nej

TUBELESS-READY

Pätka plášťa Cinturato Velo bola navrhnutá pre maximálnu kompatibilitu a vzduchotesnosť s TUBELESS-READY ráfikmi, ako aj pre jednoduchú montáž pri použití s dušou alebo bez duše.

Pirelli

Svetoznámy taliansky výrobca, ktorý vznikol už v roku 1872. Zameriava sa na produkciu pneumatík na automobily, motocykle a od roku 2018 aj na bicykle. Je výhradným dodávateľom pneumatík pre Formulu 1.