CST

Značka CST je známa cyklistom najmä vďaka širokej ponuke lacných plášťov a duší. V posledných rokoch sa však táto tchaiwanská spoločnosť pustila aj do výroby prémiového obutia a značne tak v cyklistickej sfére rozšírila svoje portfólio.

Firma CST (Cheng Shin Tire) bola založená na Tchaiwane v roku 1967. Práve pri cyklistických plášťoch to všetko začalo a postupne sa ponuka tejto gumárenskej spoločnosti rozrástla do všetkých smerov, dnes teda gumy CST môžete obuť v podstate na všetky dopravné prostriedky. Továrne spoločnosti sa nachádzajú tak na Tchaiwane, ako aj v Číne a firma, ktorá má 20 000 zamestnancov, je dnes najväčším výrobcom cyklistických plášťov na svete a 10. najväčším výrobcom pneumatík vôbec. Pneumatiky pod značkou CST sa predávajú vo viac ako 150 krajinách po celom svete. Okrem iného, ​​do portfólia CST tiež patrí napríklad značka Maxxis, ktorá je dlhodobo na poli cyklistických plášťov jednou z najpopulárnejších.

Pred rokmi sa CST stalo generálnym partnerom závodného tímu Barta Brentjense. Nielen toto partnerstvo priviedlo CST na trh s prémiovými cyklo plášťami. Značka do tej doby ponúkala vo svojej cyklistickej sekcii prevažne lacné a jednoduché plášte a duše a o portfólio prémiového obutia na cyklistickom trhu sa starala predovšetkým značka Maxxis. Dnes má CST aj vďaka partnerstvu s tímom Barta Brentjense v ponuke hneď niekoľko vzoriek v prémiovom prevedení, v rôznych rozmeroch a typoch prevedenia.